اخبار گردشگری

هنرمندان صنایع دستی کرمان ساماندهی می‌شوند

به گزارش ایرنا، سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان روز دوشنبه در دیدار رئیس و تعدادی از اعضاء اتحادیه صنایع دستی استان کرمان با وی گفت: اجرای موفق این طرح وابسته به همکاری هنرمندان صنایع دستی و بخش خصوصی است.

فریدون فعالی با اشاره به موضوع برون سپاری برخی از فعالیت‌ها حوزه صنایع دستی به بخش خصوصی افزود: یکی از سیاست های دولت واگذاری برخی از فعالیت هایی اجرایی به بخش خصوصی است.

وی با بیان اینکه صنایع دستی استان کرمان نیازمند حمایت های جدی از سوی بخش دولتی و خصوصی است تصریح کرد: ایجاد ثروت و بهبود عملکرد حوزه صنایع دستی در زمینه های تولید، عرضه و اشتغال پایدار از مزیت های ورود بخش خصوصی به حوزه صنایع دستی است.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان اظهار داشت: فقط نباید در حمایت از صنایع دستی، سخن گفت بلکه در عمل و رفتار نیز باید حامی واقعی بود و پلی دو سویه بین هنرمندان و مدیران برقرار کرد.

وی بیان کرد: تمام اقدامات حمایتی در کل استان باید توزیع شود تا رشته های صنایع دستی تمام شهرستان‌های استان کرمان احیا و تقویت شود که اتحادیه صنایع دستی می تواند در این زمینه نقش موثری را ایفا کند.

هنرمندان صنایع دستی کرمان ساماندهی می‌شوند

فعالی با اشاره به لزوم کاربردی کردن صنایع دستی در زندگی روزمره مردم افزود: در کنار تولید صنایع دستی باید فرهنگ استفاده از این محصولات نیز در بین مردم رواج پیدا کند زیرا منسوخ شدن بسیاری از رشته های صنایع دستی به دلیل کاربردی نبودن آنها است.

وی با اشاره به احیای رشته های منسوخ شده صنایع دستی با همکاری بخش خصوصی گفت: باید با برنامه ریزی و زمان بندی مناسب در راستای احیاء رشته های منسوخ شده و یا در حال منسوخ تلاش شود.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان تاکید کرد: این اداره کل به عنوان بخش حاکمیتی، بستر و شرایط لازم را برای بخش خصوصی فراهم خواهد کرد تا این بخش در بالقوه کردن استعدادهای صنایع دستی استان کرمان توانمندتر از گذشته عمل کند.

وی با بیان اینکه یکی از بزرگترین مشکلات بخش صنایع دستی و مهمترین مطالبه هنرمندان فروش و بازاریابی محصولات صنایع دستی است، افزود: باید بازارچه دائمی صنایع دستی راه اندازی شود تا گردشگران از نزدیک با صنایع دستی بومی مردم کرمان آشنا شوند.

فعالی با بیان اینکه در حال حاضر بالغ بر هزار نفر عضو اتحادیه صنایع دستی استان کرمان هستند تصریح کرد: امیدواریم با حمایتهای این اداره کل شاهد افزایش روز افزون تعداد اعضا این اتحادیه در سال های آینده باشیم.

وی با اشاره به اهمیت ایجاد درآمد و توزیع عادلانه آن در بین هنرمندان از طریق اتحادیه صنایع دستی استان کرمان گفت: توسعه و فراهم کردن زمینه اشتغال و کسب و کار پایدار به ویژه در روستاهای دور افتاده با همکاری اتحادیه صنایع دستی از اهداف عالی اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان خواهد بود.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با تاکید بر ارتقا جایگاه هنرمندان صنایع دستی استان کرمان تصریح کرد: بخش دولتی با پرداخت تسهیلات با بهره مناسب جهت حمایت از تولید، تجهیز کارگاه های تولیدی، ایجاد بازارچه دائمی صنایع دستی برای فروش محصولات صنایع دستی، بازاریابی محصولات صنایع دستی در داخل و خارج از کشور سعی در حمایت از هنرمندان و صنعتگران صنایع دستی دارد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن