جاذبه های گردشگری ایران

بوستان ملت قزوین

بوستان ملت نام قدیمی‌ترین بوستان در شهر قزوین می‌باشد که در بر روی باغ تاریخی حکم آباد (مربوط به صفویه) ساخته شده‌است. بوستان ملت بزرگترين بوستان قزوين محسوب می شود که با مساحت ۶۱۰۷۱ متر مربع در منطقه ۲ اين شهر واقع شده است. بوستان ملت بزرگ‌ترین بوستان شهر قزوین به حساب می‌آید که از سمت غرب به خیابان مدرس، از سمت شرق به خیابان حکم آباد، از سمت شمال شرق به میدان عارف و از سمت شمال به خیابان پادگان محصور می‌باشد. قدمت بوستان ملت به دوران صفویه بر می‌گردد و هم‌اکنون برخی از درختان چنار آن بیش از صد سال قدمت دارد.
این بوستان یکی از بزرگ‌ترین محفل‌های پیرمردان بازنشسته می‌باشد که هر روز صبح و بعد از ظهر به انجام بازی شطرنج در این بوستان می‌پردازند. در بوستان ملت قزوین وسایل بازی مناسب برای کودکان همچنین وسایل ورزشی و بدنسازی برای ورزشکاران موجود است.
تا چند سال پیش در بخشی از این بوستان تنها بازیگاه موجود در شهر قرار داشت که از اسباب و وسایل بازی برخوردار بود و در فصل گرما شب‌های شلوغی را به خود می‌دید. اما از دو ۳ سال پیش به تدریج این بازیگاه بنا به دلایلی رو به تعطیلی گذاشت و به تدریج وسایل بازی‌اش هم به پارک جدید دالفک منتقل شد.
با مطبوع شدن آب و هوا در فصل بهار، سازمان فرهنگی ورزشی قزوین نسبت به برگزاری ورزش باستانی در پارک ملت اقدام می کند. اين ورزش صبحگاهی با هدف ترغيب همه افراد جامعه به ورزش معنوی ، پهلوانی هر هفته روزهای زوج از ساعت ۶:۳۰ تا ۸ صبح برگزار می شود.

آدرس : قزوین- ابتدای بلوار مدرس (حدفاصل خيابان حکم آباد و بلوار مدرس )- پارک ملت

بوستان ملت قزوین
بوستان ملت قزوین

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن